OVO SE MORA PROĆI: Evo tko prijeti Dinamu u 3. pretkolu Lige prvaka!

Hrvatski prvak, Dinamo Zagreb, uspješno je odradio okršaj u 2. pretkolu Lige prvaka svladavši u gostima rumunjski Cluj nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Modri su poveli u 14. minuti preko Amera Gojaka, a do kraja poluvremena nije se mijenjao rezultat. I onda odmah na samom početku drugog dijela dolazi do velikog šoka. Naime, u 51. minuti crveni karton dobio je branič Teophile dok je domaći Cluj dobio najstrožu kaznu. No, udarac s bijele točke nije realizirao Ciprian Deac. Ipak, domaćin je izjednačio u 64. minuti preko Pereire.

Dinamo je u 78. minuti došao do novog vodstva kada je zabio Kastrati. I kada se pomislilo da će Modri proći u iduće pretkolo sa pobjedom, na scenu stupa Gabriel Debeljuh koji donosi Cluju 2:2 i vodi utakmicu u neizvjesne produžetke. Tamo se rezultat nije mijenjao pa se otišlo na jedanaesterce. Hrvatski prvak bio je uspješniji i plasirao se u 3. pretkolo Lige prvaka. A sada je sve i poznato što se tiče ždrijeba za 3. pretkolo

Dinamo se nalazi među nositeljima zajedno sa Young Boysima, Crvenom Zvezdom, Qarabagom i Maccabi Tel Avivom. Potencijalni protivnici Dinama su: Molde, Midtjylland, Ferencvaroš, Omonia i Dynamo Brest. Modri su svakako favoriti protiv ovih klubova ali treba biti itekako oprezan.

Ždrijeb će se održati 31. kolovoza u ponedjeljak. Dodajmo kako će Lokomotiva svoj put nastaviti u 3. pretkolu Europske lige nakon što su danas ispali od strane Rapid Beča iz Austrije.