OVO SE ZAISTA DOGAĐA: Evo zašto će Bayernu uzeti bodove!

Bayern Munchen jučer je ostvario visoku pobjedu na gostovanju kod Freiburga 4:1 te se tako još više približio novom naslovu prvaka Njemačke.

Bayern je u vodstvo stigao preko Leona Goretzke u 58. minuti, a rezultat je pet minuta kasnije izjednačio Nils Petersen. Gosti su u 73. poveli preko Sergea Gnabryja da bi Kingsley Coman u 82. minuti povisio na 3:1. Konačnih 4:1 postavio je Marcel Sabitzer u 96. minuti.

Međutim, sve je više medijski napisa kako bi bavarski gigant mogao ostati bez bodova. Naime, igrači Bayerna su u jednom trenutku imali 12 igrača na terenu.

To se dogodilo u 86. minuti pri Bayernovu vodstvu 3:1, kada je Julian Nagelsmann izvršio dvostruku zamjenu. U igru su ušli Sule i Sabitzer, ali izašao je samo Tolisso. Trebao je i Kingsley Coman, ali četvrti sudac greškom je pokazao broj 29, koji u Bayernu nitko ne nosi. Tako Coman nije odmah shvatio da mora izaći, a kad je ta informacija s klupe stigla do njega, igra je već nastavljena.

Ukupno je 17 sekundi Bayern bio s dvanaestoricom na terenu prije nego što je Coman obavijestio suca o pogrešci i napustio travnjak. Uslijedila je trominutna rasprava između glavnog i četvrtog suca te trenera Nagelsmanna i Bayernove team managerice Kathleen Kruger, koja je zapravo bila odgovorna za propust jer je četvrtom sucu rekla da pokaže broj 29 umjesto Comanove 11-ice.

Pravila su jasna i Bayern bi zbog tih nesretnih 17 sekundi mogao ostati bez bodova jer će se utakmica registrirati pobjedom Freiburga 3:0, ali samo ako domaćini odluče formalno uložiti žalbu, a zasad nije jasno hoće li. Rok za prijavu istječe u ponedjeljak.

“Postoje pravila za ono što se dogodilo, a njima su podložni i Freiburg i Bayern i svi ostali klubovi. Ništa drugo ne mogu reći”, izjavio je trener Freiburga Christian Streich kad su ga pitali o planovima kluba za žalbu.