OVO SE ZOVE MAKLJAŽA: Pogledajte što je Hrvatski Dragovoljac napravio Šibeniku!

23. kolo HNL-a otvorili su današnjim susretom Šibenik i Hrvatski Dragovoljac na Šubićevcu. Mnogi su vidjeli još jedan poraz ekipe iz Zagreba, ali dogodila se prava katastrofa domaćina.

Naime, gosti iz Zagreba su razbili Šibenik s nestvarnih 5:0. Zanimljivo, kod Dragovoljca je bilo čak pet različitih strijelaca. Zagrepčani su nakon prvih 45 minuta imali 0:3, a golove su postizali Karrica, Bristrić i kapetan Majstorović. U nastavku su posao dovršili Galešić i Frigan.

Šibenčani su tako pretrpjeli jedan od najvećih poraza u povijesti hrvatske lige, a u prvom srazu ove dvije ekipe Šibenik je slavio 6:2. Tako se može reći da se ekipa Hrvatskog Dragovoljca revanširala dečkima sa Šubićevca. Drugi susret između Šibenika i Hrvatskog Dragovoljca završio je remijem 1:1.

Šibenik je ovim porazom ostao na 23 boda, a isto toliko na sedmom mjestu ima i Slaven Belupo. Hrvatski Dragovoljac je sada na 10 bodova, ali i dalje je pred njima doslovce ‘nemoguća misija’ zbog golemog zaostatka za devetoplasiranom Istrom. Prednost iznos 11 bodova, a Istra uz to ima utakmicu manje.

Dodajmo kako je koeficijent na pobjedu Hrvatskog Dragovoljca bio čak sedam.