OZBILJAN KIKS: AC Milan nakon pobjede nad Dinamom stradao u prvenstvu!

Hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić bio je asistent za drugi pogodak Torina koji je u susretu 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva kao domaćin svladao branitelja naslova Milan sa 2-1 (2-0).

Vlašić je u 37. minuti primirio dugačko ispucavanje svog vratara Milinković-Savića te uspio progurati loptu do Mirančuka (37) koji je potom rutinirano svladao Tatarusanua. Taj drugi pogodak Torina stigao je samo dvije minute nakon što je Djidji (35) udarcem glavom doveo Torino u prednost.

U drugom poluvremenu Milan je uspio tek ublažiti poraz preko Messiasa (67) koji je prije no što je pogodio domaću mrežu očigledno odgurnuo suparničkog kapetana Buongiorna, ali sudac to nije vidio, a iz VAR-a nije bilo reakcije. Takva odluka razgnjevila je hrvatskog stručnjaka na klupi Torina Ivana Jurića koji je zbog prosvjeda dobio žuti karton, ali kako se nije uspijevao smiriti u 71. minuti je i udaljen s klupe.

Ipak, i bez Jurića uz teren Torino je uspio sačuvati zasluženo vodstvo.

Vlašić je odigrao čitav susret za Torino koji je sada deveti na ljestvici sa 17 bodova, dok je Ante Rebić odigrao drugo poluvrijeme za Milan koji je ostao treći sa 26 bodova, šest manje od vodećeg Napolija.