PLEMIĆI, KAPA DO PODA: Zrinjski na korak do ulaska u grupnu fazu Konferencijske lige!

Mostarski Zrinjski nastavlja oduševljavati odličnim rezultatima. U prvoj utakmici Play-offa Konferencijske lige pobijedili su Slovan Bratislavu 1:0. Junak je postao Nemanja Bilbija.

Zrinjski je potpuno nadigrao goste i ostavio ih na samo jednom udarcu u 90 minuta (domaća momčad je imala 14 udaraca).

Ekipa Sergeja Jakirovića je imala i prije pogotka nekoliko sjajnih prilika – Bilbijin udarac u 18 minuti je sjajno zaustavio gostujući golman, minutu kasnije su gosti umalo postigli autogol nakon ubačaja Ćorluke, Jukić u 56. nije zabio iz dobre situacije, a nakon toga Bilbija odbijanac nije uspio pospremiti u mrežu.

U posljednjih deset minuta Bilbija je još glavom pucao pored gola poslije ubačaja Ćorluke, dok je neprecizan bio i Barišić nakon ubačaja iz kuta. I onda je u 89. minuti stigao trenutak odluke – Ćuže, koji je u Zrinjskom na posudbi iz Dinama, ubacio je s desne strane, a Bilbija sjajno skočio i preciznim udarcem glavom matirao Chavana.

Dodajmo da je Slovan posljednjih 20 minuta igrao s igračem manje jer je Barseghyan dobio dva žuta kartona. Uzvrat je sljedećeg tjedna u Slovačkoj, a Zrinjski može postati prva bh. momčad koja je izborila grupnu fazu nekog europskog natjecanja.