Pogledajte kako izbornik Saudijske Arabije „nabrijava“ svoje igrače za Argentinu!

Saudijska Arabija kreator je jedne od najvećih senzacija ovog Svjetskog prvenstva, koje se održava u Kataru.

Tako se to radi

Saudijska Arabija je na samom startu ovogodišnjeg Mundijala savladala jednog od glavnih favorita, reprezentaciju Argentine. Nogometaši ove reprezentacije nakon utakmice su priznali kako je za pobjedu bilo ključno sve što im je na poluvremenu rekao njihov izbornik Herve Renard.

Podsjetimo, Argentina je nakon prvog poluvremena imala prednost od 1:0, a gol je postigao Leo Messi. Početkom drugog poluvremena Saudijci su stigli do dva brza pogotka i taj su pozitivan rezultat držali do kraja utakmice.

Na društvenim se mrežama ubrzo pojavila snimka izbornika Saudijske Arabije, Hervea Renarda,  na kojoj se vidi kako svoje igrače „nabrijava“ za nastavak susreta protiv Argentine.

„Vaš talenat će napraviti razliku! Ostanite mirni. Imamo još 45 minuta za igru!”, samo su neke od riječi kojima je Renard motivirao svoje igrače, a na snimci se vidi s koliko strasti to radi.

Renard je očito sjajan psiholog jer je nakon utakmice protiv Argentine otkrio u čemu je tajna:

„Nekada protivnik nije na vrhu što se tiče motivacije i to je normalno. Događalo se to i nama kada smo igrali s lošijim reprezentacijama.  Ljudi to vrlo često ne razumiju. Nije isto igrati Messiju protiv Saudijske Arabije i neke druge reprezentacije. Motivacija nije ista kada oni igraju s reprezentacijom Brazila i s nama. To je sve dio nogometa.“ Za analizu Brazil – Srbija kliknite OVDJE.