POGODAK SEZONE? Hajdukov krvnik danas golčinom šokirao Dansku!

Za iznenađenje dana, ali i dosadašnjih kvalifikacija za EP u Njemačkoj, danas se pobrinuo Kazahstan.

Hajdukovci ga ne pamte po dobru

Kazahstan je u drugom kolu skupine H u kvalifikacijama za Euro senzacionalnim preokretom pobijedio favoriziranu Dansku s 3:2.

Danska je nakon prvih 45 minuta imala lijepu prednost od 2:0. Oba pogotka je zabio 20-godišnji Rasmus Hojlund. Ipak, na opće iznenađenje, Kazahstan je okrenuo utakmicu u zadnjih 20 minuta utakmice.

Prvo je u 73. minuti Bahtijor Zajnutdinov realizirao jedanaesterac, a zatim je u 86. minuti Aškat Tagibergen s 30-ak metara pogodio same rašlje za 2:2. Bio je to jedan od najljepših golova sezone. Za konačni debakl Danaca pobrinuo se tri minute kasnije Abat Aimbetov, zabivši za 3:2.

Kreatora prekrasnog pogotka iz 86. minute dobro pamte navijači splitskog Hajduka. Spomenuti Tagibergen je u srpnju 2021. zabio Hajduku u 118. minuti, u pretkolu Konferencijske lige. Utakmica je završila 4:1 za  kazahstanski Tobol što je značilo ispadanje Hajduka, usprkos pobjedi u prvom susretu, 2:0.