Pogodite tko je prvi u skupini koju čine Njemačka, Rumunjska, Sj. Makadeonija i Island!

Večeras su odigrane preostale utakmice 3. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Katar. Pravu senzaciju kreirala je Sjeverna Makedonija koja je u gostima na krilima kapetana Dinama, Arijana Ademija, svladala Njemačku.

Svjetski prvaci iz 2014. godine imali su potpunu dominaciju u prvih 45 minuta ali lopta jednostavno nije išla u gol. I onda se u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena dogodio pravi šok jer su Makedonci poveli preko legendarnog napadača Gorana Pandeva.

Joachim Low potom mijenja taktiku i to im donosi izjednačenje u 63. minuti kada je veznjak Gundogan uspješno realizirao udarac s bijele točke. No, u 85. minuti za veliku pobjedu pogađa mladi veznjak Napolija Elif Elmas. Mladom 21-godišnjaku asistirao je Arijan Ademi.

Od ostalih utakmica u ovoj skupini Island se bez problema obračunao sa Lihtenštajnom te su slavili 4:1, dok je Armenija kod kuće svladala Rumunjsku 3:2. A pazite kako izgleda ova skupina.

Na prvom mjestu nalazi se Armenija koja ima maksimalni učinak u tri utakmice. Makedonija se nalazi na drugom mjestu sa šest bodova, a isti broj bodova ima i Njemačka ali Ademi i društvo imaju prednost jer su ih večeras pobijedili. Rumunjska i Island imaju po tri dok je Lihtenštajn još uvijek bez boda.