PONAVLJA SE 2006. GODINA? Evo tko je glavni favorit za osvajanje Zlatne lopte!

Sjećate li se famozne 2006. godine? Barem što se tiče nogometa? Ligu prvaka osvojila je Barcelona predvođena čudesnim Ronaldinhom, a Svjetsko prvenstvo osvojila je famozna Italija predvođena Cannavarom i Buffonom, a na koncu je Cannavaro upecao Zlatnu loptu…

OPET STOPER NA TRONU?

Nakon Cannavara, na tronu se našao brazilski majstor Kaka, a onda je uslijedila nevjerojatna dominacija čudesnog dvojca – Ronalda i Messija. Ovaj dvojac osvojio je po deset Zlatnih lopti (svaki po 5) i tako su samo potvrdili da su najbolji na svijetu. Ali, zato mi Hrvati možemo biti ponosni na Zlatnu loptu 2018. godine koju je osvojio Luka Modrić. Sasvim zasluženo iako će mnogi pametovati kako to nije tako trebalo biti.

No, i ove sezone bi mogli gledati novog osvajača Zlatne lopte. Naime, razne kladionice postavile su Virgil Van Dijka kao prvog favorita za osvajanje Zlatne lopte 2019. godine! Nizozemski stoper potpuno je zaludio nogometni svijet svojom čudesnom dominacijom u defenzivi. Čini se kako ga nitko ne može proći, a čak postoji podatak kako ga nitko nije predriblao u zadnjih 64 utakmice!

Na drugom mjestu nalazi se Lionel Messi koji se nada kako će napokon uzeti trofej s reprezentacijom. Naime, njegova Argentina veliki je favorit za osvajanje Copa Americe. Na trećem mjestu je Ronaldo, ali on je nekako podbacio u Ligi prvaka ove sezone, baš kao i njegov Juventus. Na četvtom i petom mjestu nalaze se suigrači Van Dijka iz Liverpoola, Salah i Mane.

Zanimljivo, 2006. godine prvi je bio stoper Cannavaro, a drugo mjesto osvojio je vratar Buffon dok je na trećem mjestu bio veliki napadač Thierry Henry. Hoćemo li zaista opet vidjeti stopera na vrhu?

ČUDESAN PODATAK: EVO TKO JE ZGODNA PLAVUŠA KOJA JE PREKINULA FINALE LIGE PRVAKA!