POPUT BAKE SLIŠKOVIĆA: Joaquin zabio direktno iz kornera!

Sjajnu utakmicu odigrali su Real Betis i Valencia u polufinalu Kupa kralja. Završilo je 2-2. Betis je na svom stadionu Benito Villamarin, na kojem se igra i finale kupa, vodio 2-0 i bio je blizu prve pobjede protiv Valencije nakon 2016. godine.

Betis je za 1-0 zabio u posljednjim trenucima prvog dijela prekoLorena Morena, a na 2-0 je povisio Joaquin sjajnim golom iz kornera u 54. minuti u stilu Bake Sliškovića. Namjestio je loptu lukavi Joaquin na korner i iznenadio gostujućeg golmana.

VAR je potvrdio da je bio gol.

Valencia je do kraja susreta uspjela izjednačiti golovima Denisa Čeriševa (70′) i Kevina Gameira (90’+2′). Uzvratni susret je 28. veljače na Mestalli. Betis je do sada dva puta slavio u kupu (2005., 1977.), dok je Valencia sedam puta slavila u ovom natjecanju.

U drugom polufinalnom paru Barcelona i Real Madrid su u srijedu na Camp Nou odigrali 1-1, a uzvrat je 27. veljače na stadionu Santiago Bernabeu. Real je poveo u 6. minuti golom Lucasa Vazqueza, a izjednačio je Malcom u 58. minuti.