POVIJESNI USPJEH: Dva kluba iz jedne grupe prošla u osminu finala Lige prvaka!

U ranijem terminu odigrana su dva susreta 4. kola Lige prvaka. Chelsea je slavio kod Rennesa 2:1, dok je Sevilla slavila kod Krasnodara istim rezultatom.

Chelsea je kod francuskog Rennesa poveo u 22. minuti preko Callum Hudson-Odoija ali u 85. minuti ga poništava Sehrou Guirassy. I kad se pomislilo da će ostati neriješeno, na scenu stupa stari lisac Olivier Giroud te u sudačkoj nadoknadi zabija za 2:1 ‘Plavaca’ iz Londona. U drugoj utakmici Sevilla je povela preko našeg Rakitića na samom početku utakmice, ali Rusi uzvraćaju u 56. minuti pogotkom Wandersona. I u ovoj utakmici pobjednički gol pada u sudačkoj nadokadi. Junak Seville zove se Munir El Haddadi.

Ono što fascinira je podatak kako su Chelsea i Sevilla ostvarili plasman u osminu finala Lige prvaka, i to nakon samo četiri odigrane utakmice. No, vjerujemo kako će im biti od velike važnosti tko će kao pobjednik skupine E preuzeti ulogu nositelja prilikom ždrijeba idući mjesec.

Dodajmo kako je Kovačić kod Chelseaja igrao do 76. minute, dok je Rakitić za Sevillu na terenu bio do 61. minute.