Povijesni uspjeh maloga kluba iz Slavonije. Nakon drame ušli u četvrtfinale Kupa

Nogometaši Oriolika plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa nakon što su u Oriovcu u susretu osmine finala natjecanja svladali Rudar s 1:0. Utakmica je riješena u produžetku, a pobjednički pogodak postigao je Valentino Kuzmić.

Ono najvažnije dogodilo se u 103. minuti nakon što je najstroža kazna pokazana u korist Oriolika, poslije prekršaja koji je Dino Kovačević napravio nad Antom Galovićem. Odgovornost je na sebe preuzeo Kuzmić i poslao Rudarova golmana Bulata u desnu, a loptu u lijevu stranu njegova gola.

Iz sraza dviju trećeligaških momčadi među posljednjih osam u natjecanju tako će Oriolik. Za mjesto u polufinalu igrat će protiv posljednjeplasirane momčadi Prve HNL, Istre 1961. Domaćin je Oriolik, a igrat će se 17. ožujka.

Već u prvome poluvremenu obje su momčadi ostale s igračem manje u polju. Orioliku je u 28. minuti bio isključen Mario Zivatović, a isključenje Golice u 40. poravnalo je odnos snaga na terenu. Poravnanja rezultata nije bilo, točnije Oriolik je imao nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva. U konačnici je Kuzmićev pogodak s bijele točke bio dovoljan za to da Oriolik postane prva momčad iz Brodsko-posavske županije u četvrtfinalu Kupa.