Povijesni uspjeh najlošije reprezentacije na svijetu!

Zanimljive vijesti dolaze iz Lige D, skupina 2 Lige nacija 2020. godine. Naime, San Marino je uspio odigrati utakmicu bez golova protiv Gibraltara.

U utakmici u kojoj su obje momčadi zajedno uputile jedan udarac u okvir, domaćini su čitavo drugo poluvrijeme igrali s desetoricom nakon isključenja Simoncinija u 49. minuti. Najlošija reprezentacija na svijetu tako je osvojila drugi bod u ovoj skupini i prvi put u svojoj povijesti je dvije natjecateljske utakmice u nizu odigrala bez poraza, prenosi index.hr.

San Marino je u prošlom kolu Lige nacija odigrao također bez golova u gostima kod Lihtenštajna te mu je ovo već sad jedna od najboljih sezona u novijoj povijesti. Ova reprezentacija je na zadnjem, 211. mjestu Fifine ljestvice, dok je Gibraltar trenutno na 195. mjestu.

San Marino u četiri dosadašnje utakmice Lige nacija nije zabio nijedan gol, a zadnji gol zabio je u studenom prošle godine u kvalifikacijama protiv Kazahstana, kad je izgubio 1:3. Zadnjih sedam utakmica nisu nikome zabili, a U-21 reprezentacija San Marina u skupini kvalifikacija za Europsko prvenstvo nakon deset kola ima okruglu gol razliku 0:50.