Povijesnu pobjedu Hrvatske zamalo upropastio čudni autogol njenog golgetera

Prvu pobjedu (3:2) u povijesti U-21 europskih prvenstava ostvarila je Hrvatska u drugom kolu skupine protiv Švicarske.

Međutim, Hrvatska je sve do deset minuta prije kraja imala ogromnih 3:0, da bi onda u završnici teško kompromitirala naizgled sigurnu pobjedu.

Prvo je Vizinger skrivio penal iz kojeg su Švicarci postigli prvi gol, a onda je minutu prije kraja oštri ubačaj Švicarske iz kornera Sandro Kulenović čudno zahvatio i poslao u svoj gol.

Napadač Hrvatske, kojem je posao postizanje golova, to je i napravio, ali je zatresao vlastitu mrežu udarcem pod prečku. Kulenović je tako nenamjerno Švicarskoj dao veliku šansu da čudesno izjednači jer igralo se čak šest minuta sudačke nadoknade.

U dodanom vremenu Švicarska je stiskala i tražila treći gol, ali srećom po Kulenovića i Hrvatsku, nije ga uspjela zabiti.