POZNATI MENADŽER KRITIZIRAO DINAMO: “Nije mi jasno što Dinamo radi…”

Aktualni hrvatski prvak Dinamo Zagreb nije se dobro proveo na gostovanju kod Šibenika u sklopu 25. kola HNL-a. Šibenčani su slavili 2:1.

Zanimljivo, domaćini su sve riješili krajem prvog poluvremena golovima Matića u 41. i Dolčeka u 42. minuti. Ristovski je u 64. smanjio na 2:1, ali to je bilo sve što je Dinamo uspio napraviti. A poslije utakmice su stigle dodatne loše vijesti za Čačića i društvo.

I u ovoj utakmici je Ante Čačić potvrdio kako ne voli baš donositi promjene u drugom poluvremenu. Naime, na samom početku drugog dijela morao je izvaditi Šutala zbog ozljede, a drugu zamjenu napravio je tek u 77. minuti!? Treću je odradio u 85. minuti, ali onda je već bilo prekasno.

Na klupi Dinama je talentirani Gabrijel Rukavina, ali je ovog proljeća upisao tek dva nastupa s vrlo skromnom minutažom. Protiv Varaždina je na terenu proveo svega tri minute, a protiv Hajduka je dobio 22 minute. Mnogima nije jasno zašto ova taj talent ne dobiva priliku, a identično razmišlja i poznati menadžer Andy Bara:

“Moram priznati da mi nije jasno što Dinamo i Čačić rade. Nije mi jasno zašto Rukavina uopće ne igra. Ove zime željela ga je Olimpija, čiji španjolski trener Albert Riera, kojemu sam ja agent, molio me da ga dovedem na posudbu.

Čovjek je bio lijevo krilo, igrao je u Liverpoolu, Cityju i španjolskoj reprezentaciji, pa valjda zna prepoznati dobro krilo. Garantirao mi je da će biti standardni član prve postave, da će ga razvijati jer je potencijal za svjetsku klasu, ali Dinamo nije želio ni čuti za to. A ljetos ga je tražio Leipzig, poslao je upit, ali u Maksimiru su ih odbili”, rekao je poznati menadžer Andy Bara za Index i nastavio:

“Očekivao sam da računaju na njega u Maksimiru, ali očito ne računaju. Jer, uz sve dužno poštovanje, ako ne igra protiv Šibenika, protiv koga će skupljati minute? Na ljeto će prodati Ivanušeca i morat će naći novo lijevo krilo, a imaju ga na klupi.

Ili misle nekoga novoga kupiti? Ako je tako, zašto ga nisu pustili na posudbu da se razvija, kad već na njega ne računaju? Potpuno nejasne odluke. U Dinamu se trenutačno razmišlja samo kratkoročno i čini mi se da dugoročne politike nema.”