POZNATI SUDAC: Evo tko će suditi Bayeru i Dinamu!

Dinamo je u petak izgubio u derbiju od Hajduka s minimalnih 0:1, dok je njegov sljedeći protivnik, i to baš u Europi, Bayern Munchen, razbio Holstein Kiel u gostima s visokih 1:6.

Prvi pogodak Bayern je postigao nakon samo 14 sekundi, što je ujedno najbrži pogodak sezone u Bundesligi. Strijelac je bio Musiala. Nakon tek 13 minuta igre bilo je već 3-0, prvo je strijelac bio Harry Kane, a potom je vlastitu mrežu pogodio Remberg. Do kraja susreta još je dva puta domaću mrežu pogađao Kane koji je time kompletirao „hat-trick“, a još je jedan gol za Bayern dao Olise. Gigović je u 82. minuti bio strijelac jedinog pogotka za domaći sastav.

A danas je obavljeno i tko će biti glavni sudac susreta Bayern – Dinamo koji se igra u utorak s početkom u 21:00. Ta čast pripala je 42-godišnjem Juan Martinez Munuera. U pitanju je Španjolac iz Benidorma u provinciji Alicante.

Španjolac je, inače, u subotu sudio dvoboj dvaju hrvatski reprezentativaca u La Ligi, Luke Modrića i Luke Sučića, u kojemu je madridski Real na gostovanju kod imenjaka iz San Sebastiana osvojio tri boda (0-2) dvama golovima s bijele točke.

Zanimljivo, Dinamu dosad nikad nije sudio, ali jest hrvatskim klubovima, koji i nisu u tim utakmicama imala puno sreće. Hajduku je sudio u porazu od FCSB-a (2-1) i remiju protiv Sillamae Kalev (1-1), Rijeci u remiju s Hibernianom (1-1), a Lokomotivi u porazu od Rapida (0-1). Sudio je i Hrvatskoj U19 reprezentaciji još 2015. u kvalifikacijama za Euro protiv Italije (2-2).

Munuerini pomoćnici bit će sunarodnjaci Diego Barbero i Miguel Martinez, VAR sudac je Ricardo de Burgos, a AVAR Poljak Tomasz Kwiatkowski.