POZNATI TRENER: “Šokiran sam Dinamom. Ne razumijem dvije Kopićeve odluke..”

Hajduk je u velikom derbiju na Poljudu pobijedio Dinamo 1:0 golom Nikole Kalinića u 63. minuti. Hajduk je s ova tri boda spasio prvenstvo, vratio se u igru te pomogao i Osijeku, dok je Dinamo odigrao možda i najgoru utakmicu sezone. Aktualni prvak i vodeća momčad lige nije imala praktički nijednu šansu na utakmici. Utakmicu je za Index komentirao bivši trener Hajduka Zoran Vulić.

Dojam je odličan, naravno zato što je Hajduk pobijedio više nego zasluženo. No ukupan dojam i nije bio bog zna kakav. Posebice u prvih 45 minuta. Prvo poluvrijeme je bilo negledljivo. Ne sjećam se da sam ikad u životu vidio da se prvo poluvrijeme produljilo čak 10 minuta, i to ne zbog silnih sadržaja i događaja, nego zbog udaranja, padanja, vike i galame.

Više su liječnici igrali u prvom poluvremenu nego igrači. U drugom poluvremenu je Hajduk krenuo na sve ili ništa, znao je da mora, i isplatilo se. Hajduk je s ovom pobjedom spasio prvenstvo, vratio je sebe u utrku, a puno je pomogao i Osijeku. Ipak, Dinamo i dalje ima sve u svojim rukama, čeka ga još derbi s Hajdukom u posljednjem kolu i bilo bi sjajno da se u toj utakmici riješi prvenstvo i da ga Hajduk osvoji.

Moram priznati da me Dinamo baš šokirao. Negativno. Momčad koja je aktualni prvak, ekipa koja je i sad najbliže naslovu, a u 90 minuta nije praktički zapucala na vrata Hajduka. Dinamo je uvijek na Poljudu bio agresivan, arogantan i dominantan, a sad od svega toga nismo vidjeli ništa. Očito su išli po bod i to im se osvetilo.

Ne mogu shvatiti što je Dinamo pokušavao s Theophileom na lijevom boku, a Oršić je više igrao desnog beka nego u napadu. Ne sjećam se kad sam posljednji put gledao ovako jalov Dinamo. Tek kad su u igru ušli Ivanušec, Špikić, Bočkaj i Tolić, to je počelo nekako izgledati. Donijeli su nešto žustrine, Dinamo je imao neku inicijativu, ali bez ijedne prave prigode.