PRAVA NOĆNA MORA: Juventus ostao bez ponajboljeg igrača do kraja sezone!

Talijanski velikan Juventus jučer je došao do druge pobjede u Ligi prvaka. Ovog puta su u gostima svladali neugodni RB Leipzig 3:2.

Juve je uspio iščupati iako je gubio 0:1 i 1:2. Domaćin je poveo u 30. minuti. Bila je to sjajna kontra domaćina. Lois Openda je povukao uposlivši Benjamina Šeška koji je odlično primirio loptu i potpom je zakucao pod gredu.

Izjednačio je Dušan Vlahović u 50. minuti. Samo četiri minute kasnije njemački sastav su centimetri dijelili od nove prednosti, Openda je pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši vratnicu.

Juventus je u 58. minuti ostao s igračem manje nakon što je vratar Michele Di Gregorio igrao rukom izvan kaznenog prostora. Slobodan udarac je izveo Openda, lopta je pogodila u ruku Bremera, a sudac nakon asistencije VAR-a pokazao na jedanaesterac kojeg je realizirao Šeško. Juve se vratio samo četiri minute kasnije, Vlahović je svojim drugim golom sjajno zabio za 2-2.

Openda je u 70. minuti i drugi put na utakmici pogodio vratnicu, a trenutak odluke dogodio se u 83. minuti kada je Francisco Conceicao prošao dva igrača u obrani domaćin i lijepo plasirao za 3-2.

No, Juve će ovaj susret pamtiti i po teškoj ozljedi važnog igrača. Naime, 27-godišnji stoper Bremer potrgao je ligamente. Brazilski stoper ozlijedio u šestoj minuti utakmice.

Bremer je nakon jednog duela krivo doskočio i bilo je odmah jasno kako se radi o teškoj ozljedi. Napustio je teren uz pomoć fizioterapeuta, a nakon današnjih pregleda ustanovljeno je kako mu je još stradao i meniskus.

Podsjetimo, Bremer je u Juventus stigao u ljeto 2022. iz Torina za 46.9 milijuna eura i odmah se nametnuo kao jedan od najboljih igrača Juventusa, ali i najboljih obrambenih igrača Serie A. Ove sezone upisao je osam nastupa i 637 minuta. Prema Transfermarktu, vrijedi 60 milijuna eura, a za Brazil ima pet nastupa.