PRAVA SENZACIJA: Nećete vjerovati tko je osvojio prvenstvo Azije!

Danas u Abu Dhabiju vidjeli smo finale Azijskog kupa. U finalu su se sreli Japan i Katar, a upravo je domaćin idućeg Svjetskog prvenstva slavio 3:1!

Katar je velik dio posla obavio već u prvom poluvremenu. Naime, poveli su u 12. minuti preko Almoeza. U 27. minuti rezultat povisuje Hatim. Zanimljivo kako je kod oba pogotka asistirao raspoloženi Akram Afif.

Japan se pokušao vratiti preko Takumi Minamina koji smanjuje rezultat u 69. minuti, ali to se ipak nije dogodilo. Konačan rezultat u 83. minuti postavlja dvostruki asistent Afif.

Malo je reći kako se radi o pravoj senzaciji s obzirom da je koeficijent na Katar prije prvenstva bio čak 40! Ovo je njihov prvi naslov tog kontinenta.

Prvo ime turnira bio je katarski napadač Ali Almoez koji je zabio čak devet golova, pet više od petorice igrača s po četiri gola.

Veliki je ovo rezultat katarskog nogometa uoči Svjetskog prvenstva koje će se 2022. godine igrati u toj zemlji. Svi reprezentativci igraju u domaćoj ligi, a još jedan veliki ispit imat će ovog ljeta na Copa Americi za koju su dobili pozivnicu. Na ovom turniru pobijedili su tri reprezentacije koje su prošle godine igrale na SP-u u Rusiji i igrali su jako, jako dobar nogomet.

JE LI VRIJEME ZA TRANSFER? Rebić otkrio gdje želi igrati!