PREKRASNA PRIČA IZ JAKE LIGE: Nikada nisu igrali europska natjecanja, a sada su na korak do Lige prvaka!

27. kolo francuske Ligue 1 obilježile su pobjede vodeće četvorke (PSG, Brest, Monaco i Lille). A čudesna nogometna priča dolazi nam iz Bresta.

Naime, nogometaši Bresta upisali su veliku pobjedu na gostovanju kod Lorienta. Slavili su s minimalnih 0:1, a jedini pogodak došao je tek u 86. minuti kada je zabio 28-godišnji napadač Romain Del Castillo koji je inače ušao s klupe tijekom drugog poluvremena.

Brest je pobjedom potvrdio drugo mjesto, a tu poziciju sada drže već mjesec i pol dana, što je prava senzacija budući da se radi o momčadi koja je po Transfermarktu tek 13. najvrjednija u ligi (100 milijuna eura), a za nju igra uvjerljivo najmanje stranaca od svih momčadi (samo sedam od 24 igrača).

Inače, za Brest je ovo peta sezona otkada su se vratili u prvi rang francuskog nogometa, a do sada mu je najbolji plasman bio 11. mjesto, a 14 pobjeda nisu do sada imali nijednom.

Sve bliže su da osiguraju nastup u Ligi prvaka iduće sezone, a do sada nikad u povijesti kluba nisu igrali nikakva europska natjecanja.