PRIJATELJSKA UTAKMICA: Dinamo izgubio protiv zagrebačkog niželigaša…

Vol na ražnju, roštilj, hektolitri piva i odlično raspoloženje uveličali su 100. godišnjicu NK Trnja, legendarnog zagrebačkoga kluba, koji se natječe u Drugoj nogometnoj ligi. Veliki jubilej uveličao je i Dinamo, koji je s Trnjem odigrao prijateljsku utakmicu i izgubio 2:1.

No, nije to imalo previše veze s Dinamom, koji će u petak ugostiti Hajduk u derbiju, a par dana kasnije gostovati na Allianz Areni. Od imena koja se spominju u kontekstu prve momčadi tu su bili jedino trener Sergej Jakirović i rezervni golman Ivan Filipović, a u sastavu bili isključivo juniori, neki igrači na probi i Jan Oliveras, ovoljetno pojačanje iz Rome, piše Index.hr.

Što se same utakmice tiče, vrijedan spomena manje-više jedino je dvostruki strijelac Karlo Igor Majić (26), koji se s dva gola u prvom poluvremenu trasirao Trnju put do pobjede. Prvo je sredinom prvog poluvremena fino pogodio iz slobodnog udarca, a nešto kasnije je glavom spustio loptu u kut za 2:0.

Strijelac za Dinamo bio je Niko Šepić u drugom poluvremenu, a gosti su do kraja poluvremena, odnosno onoga što je od njega ostalo, pokušavali izjednačiti. Nije išlo, a utakmica je na kraju priče trajala bizarne 74 minute.

Glavni sudac Ante Čulina u prvom poluvremenu nije nadoknadio ni minute, a nakon toga je drugo skratio za šest minuta, pa je ono trajalo 34 minute. Za razliku od gledatelja, koji su bijeg od sunca potražili pod suncobranima, Čulini se valjda više nije stajalo na suncu, pa je utakmicu malo skratio.