PRIJATELJSKA UTAKMICA: Remi Spursa i Seville, pogodak Rakitića

U pripremnom susretu igranom u korejskom Suwonu pred 50.000 gledatelja Tottenham i Sevilla su odigrali 1-1, a pogodak za španjolski sastav zabio je bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

I drugu pripremnu utakmicu Spursa hrvatski reprezentativac Ivan Perišić je gledao s klupe. Bivši krilni igrač milanskog Intera još uvijek nije posve spreman i menadžer londonskog sastava Antonio Conte nije želio ništa riskirati. S druge strane Rakitić je igrao drugo poluvrijeme za Andalužane sjajno pogodivši za 1-1 u 64. minuti.

Nakon što je zabio dva gola u pobjedi 6-3 protiv reprezentacije korejske lige, Harry Kane je postigao pogodak i protiv Seville. Rodrigo Bentancur je osvojio loptu, gurnuo do domaćeg heroja Heung-Min Sona koji se lijepo okrenuo i asistirao Kaneu koji je bio precizan sa 11 metara u 50. minuti.

Izjednačio je Rakitić sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora 14 minuta kasnije. Jesus Navas je s desnog krila uputio prizemnu loptu na rub kaznenog prostora do Luismija Cruza koji je gurnuo “rolicu” do Rakitića, a bivši hrvatski reprezentativac prekrasno pogodio za 1-1.

Ivan Romero je na kraju čak imao priliku za pobjedu Seville, ali je pucao malo pored gola. Rakitić je ušao u drugom poluvremenu, dok Perišić nije nastupio za Tottenham.