PROMETNO U MAKSIMIRU: Ova četvorka je na izlaznim vratima!?

Danas je odigrano posljednje kolo jesenskog dijela HNL-a. Još u srijedu ćemo vidjeti okršaj Dinama i Rijeke na Maksimiru, a u pitanju je odgođena utakmica 6. kola. Utakmica počinje u 18:00.

Nažalost po hrvatski nogomet, Dinamo nije uspio ostati u Europi pa će tako vrlo vjerojatno mirno dovršiti posao na proljeće što se tiče obrane naslova. Ipak, Dinama očekuje vrlo zanimljiv prijelazni rok, a prema 24sata, izgled kako će neki igrači morati napustiti Maksimir.

Naravno, nogometne fanove najviše zanima situacija oko Danija Olma, fantastičnog Španjolca koji trenutno vrijedi čak 30 milijuna eura. Vjeruje se kako su mnogi europski giganti već obavili prve razgovore s Dinamom. No, nije tu samo Olmo. Izgleda kako su još neki igrači vrlo blizu odlasku.

Kao ponajveći zicer za odlazak nameće se Izet Hajrović (28). Koji je posve pao u drugi plan, lani je u jesen odigrao 23 utakmice, ove sezone 17, uz ključnu razliku: prošle je godine igrao važnije, europske susrete, a odmarao se u HNL-u, dok je ovaj put obrnuto. Ove je sezone još bez gola, prošlu je završio s deset golova i osam asistencija.

Mario Gavranović (30) donio je Dinamu izravno šest bodova, ali od šest golova tri je zabio u Kupu. Bjelica ga cijeni, ali Gavro se teško miri sa statusom rezerve, pa makar sjajnom Petkoviću. Čak je učinkovitiji od Petka, zabija svakih 163 minute, a Bruno svakih 201 minutu, no Petkovićev je značaj za momčad veći. A kako je na ljeto Euro, Gavro vapi za minutama…

Najveće je razočaranje jeseni Iyayi Atiemwen (23). Nigerijac je iz Gorice stigao kao ponajbolji igrač lige, ali ne samo da se ne nameće, nego i kad dobije šansu, djeluje posve bezvoljno i nezainteresirano. A Antonio Marin (19) nadire…

Mnogi će reći da je desni bok Dinamova najslabija pozicija, a Ivo Pinto (29) nije uspio ni ugroziti Stojanovića, te nije pokazao da je pojačanje. Kao ni Moubandje (29). S obzirom na to da će Dinamo u srijedu protiv Rijeke zaigrati u najjačem sastavu, oni su možda svoje zadnje minute za Dinamo već odigrali.

POČEO JE RAT ZA OLMA: Ovaj gigant spreman je platiti više od 30 milijuna eura!

POČEO JE RAT ZA OLMA: OVAJ GIGANT SPREMAN JE PLATITI VIŠE OD 30 MILIJUNA EURA!