PROMJENA NA GOLU: Što se događa s kapetanom Hajduka, Subašić postaje prvi izbor?

Lokomotiva i Hajduk podijelili su bodove u ludoj završnici, završilo je 3:3 uz dva autogola Splićana. Zaustavljen je tako pobjednički niz Bijelih od pet pobjeda zaredom (liga plus Kup), Lokosi su se spasili nekoliko minuta prije isteka 90. minute.

Trener Dambrauskas ponovno je ostavio Lovru Kalinića u svlačionici na poluvremenu, zamijenio ga je Danijel Subašić i tako poslije deset godina nastupio u HNL-u. Ostaje pitanje je li se kapetan Hajduka ponovno ozlijedio ili Litavac nije zadovoljan njegovim angažmanom među stativama. U kup susretu je morao prepustiti mjesto Subašiću radi ozljede, ali se uspio vratiti za veliki derbi s Dinamom.

Subašić je zadnji puta stao na gol u hrvatskoj ligi 4. prosinca 2011. godine kada su Bijeli dobili Zadar (1:0) na Poljudu. Inače, Lokosi su poveli nespretnim autogolom Eleza, ali su se vratili prekrasnim lobom Marka Livaje.

U nastavku je Marić poslije lijepe akcije vratio vodstvo na Lokomotivinu stranu, ali slovenski napadač Mlakar s dva pogotka dovodi goste na prag pobjede. Ipak, sve nade su se ugasile u 86. minuti kada je Katić ubacio loptu u vlastitu mrežu. U idućem kolu Hajduk na Poljudu dočekuje Osijek u još jednom derbiju HT Prve lige.

TOTALNA FLEGMA: KONAČNO SE OGLASIO TOLIKO SPOMINJANI MARKO LIVAJA!