PROSINEČKI DOMINIRA: Kayserispor pobjedom srušio turskog velikana i pobjegao iz zone ispadanja!

Kayserispor je u 30. kolu turske Super lige pobijedio Bešiktaš 3:1 i pobjegao iz zone ispadanja.

Momčad Roberta Prosinečkog povela je u 51. minuti golom Acara, ali je velikan iz Istanbula izjednačio u 74. minuti preko Hutchinsona. Ipak, Kayserispor je slomio otpor gostiju drugim golom Acara u 83. minuti i pogotkom Kravetsa tri minute kasnije.

Ovo je Kayserisporu treća uzastopna pobjeda, a posljednje dvije ostvario je protiv momčadi iz vrha tablice. Prošlog vikenda u gostima je pobijedio trećeplasirani Sivasspor 2:0 i tako ga izbacio iz borbe za naslov, a danas je sredio Bešiktaš, koji se grčevito bori za Europu.

Prosinečkom je pobjeda donijela skok na 14. mjesto budući da su izravni konkurenti Rizespor i Yeni Malatyaspor izgubili odnosno remizirali.

Prosinečki je Kayserispor preuzeo 29. prosinca prošle godine na zadnjem mjestu tablice, s pet bodova od zone spasa. Potpisao je ugovor do kraja sezone, a jedini zadatak bio mu je, jasno, izboriti ostanak u ligi, što je sad postalo realnost.

Po povratku u klub koji je već vodio od 2012. do 2013., Prosinečki nije dobio nijednu od prvih šest utakmica, ali je u sljedećih devet utakmica upisao šest pobjeda, jedan remi i dva poraza.

No iako je izvukao momčad iz zone ispadanja, Prosinečki do kraja ima jako težak zadatak. U sljedeća dva kola igra protiv izravnog konkurenta Rizespora te devetoplasiranog Gaziantepa, a onda ga čekaju gostovanje kod vodećeg Bašakšehira te domaća utakmica s Trabzonom, koji će se vjerojatno boriti za naslov.

POČINJE SPEKTAKL: IVICA OLIĆ POSTAJE TRENER EUROPSKOG VELIKANA!?

JE LI OVO ŠALA? Mandžukića zove klub iz HNL-a!