Protivnici Hrvatske na SP-u slavili u pripremnim utakmicama. Maroko svladao uglednu reprezentaciju!

Reprezentacija Maroka, s kojim će Hrvatska 23. studenog igrati prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu, pobijedila je u prijateljskoj utakmici Čile 2:0. Afrikanci su odigrali jako dobru utakmicu, a do pobjede su došli golovima Boufala iz penala u 66. te Sabirija u 78. minuti.

Za Maroko je prvi put nakon 15 mjeseci zaigrala Chelseajeva zvijezda Hakim Ziyech koji je bio u svađi s bivšim izbornikom Vahidom Halilhodžićem. Novi izbornik Walid Regragui odmah ga je vratio u momčad i nema nikakve sumnje da će ga voditi na Svjetsko prvenstvo.

Za Maroko je protiv Čilea na golu bio Bono, u zadnjoj liniji Mazraoui, Saiss, Dari i Hakimi, dok su ispred njih igrali Amallah, Amrabat i Ounahi. Napadačku liniju činili su Boufal na lijevom, Ziyech na desnom krilu te En Nesyri iz Seville u vrhu napada.

Jako dobru utakmicu odigrala je i Kanada protiv domaćina SP-a Katara. Kanađani su također slavili 2:0, a protivnika su u samom otvaranju susreta slomili Larin i David golovima u 4. i 13. minuti. Kanada je igrala u sustavu 3-4-3, a špicu je, kao i puno puta u kvalifikacijama, igrao Bayernov lijevi bek Alphonso Davies.