PRVI PUT U POVIJESTI: Imamo debitanta na Europskom prvenstvu!

Reprezentacija Makedonije pobijedila je Gruziju 1:0 i prvi put od osamostaljenja plasirala se na Europsko prvenstvo.

Momčad Igora Angelovskog je u finalu doigravanja u Tbilisiju slavila golom 37-godišnjeg Gorana Pandeva koji je u 56. minuti majstorski zabio na asistenciju bivšeg igrača zaprešićkog Intera Ilije Nestorovskog. Mogli su Makedonci i uvjerljivije slaviti, ali je Elmas promašio veliku šansu u 76. minuti, a Gruzijci u vrlo tvrdoj utakmici nisu uspjeli zaprijetiti do kraja.

Dinamov kapetan Arijan Ademi je igrao do 67. minute, kad ga je zbog ozljede koljena zamijenio Spirovski.

Makedonci su nastup u dodatnim kvalifikacijama osigurali osvajanjem skupine D4 prošlogodišnje Lige nacija te su se plasirali na Final Four s Gruzijom, Bjelorusijom i Kosovom. Makedonija je prije mjesec dana slavila protiv Kosova 2:1 te izborila finale s Gruzijom koja je s 1:0 bila bolja od Bjelorusije.

Gruzijcima bi ovo također bio prvi nastup na Euru i pitanje je kad će ponovno imati ovakvu priliku. Makedonci će na Europskom prvenstvu igrati u skupini C s Nizozemskom, Ukrajinom i Austrijom.