RIJEČI PUNE RESPEKTA: Legendarni kapetan Benfice oduševio izjavom u vezi Dinama!

Danas je u Nyonu održan ždrijeb osmine finala Europske lige. Ples kuglica donio nam je dvoboj između Dinama i Benfice…

Među delegacijom slavnog portugalskog kluba bio je i Anderson Luis da Silva, poznatiji kao Luisao. Benficin kultni nedavno umirovljeni kapetan, s nekoliko klupskih rekorda u posjedu, danas je u Nyonu bio u svojstvu delegata.

Nakon ždrijeba Luisao je obavio intervju za klupsku televiziju, a o Dinamo je zaista govorio biranim riječima:

“Dinamo je vodeći klub hrvatskog prvenstva. U grupnoj fazi Europa lige ubilježio je izvrsne rezultate. Protiv Viktorije Plzen odbijao je odustati, vjerovao je u sebe do samoga kraja. Znamo da je pred nama težak suparnik”, prokomentirao je dobro informirani Luisao.

Prva utakmica na rasporedu je 7. ožujka u Zagrebu, a uzvrat je tjedan dana poslije u Lisabonu.

Benfica je imala vrlo zanimljivu sezonu u Europi. Baš kao i Dinamo, put do grupne faze morali su tražiti preko kvalifikacija pa su prvo igrali 3. pretkolo Lige prvaka, ali radi se o putu neprvaka. Tamo su uz puno muke izbacili Fenerbahče. U Play-off rundi izbacili su grčki PAOK. U skupini Lige prvaka dobili su skupinu s Bayernom, Ajaxom i AEK-om. Zauzeli su treće mjesto pa su tako završili u Europa ligi. U 1/16 finala jučer su izbacili turski Galatasaray.

Inače, Benfica nikad nije osvojila Europsku ligu/Kup uefa iako su čak tri puta bili u finalu. Kobni su bili Anderlecht 1983. godine, Chelsea 2013. godine i Sevilla 2014. godine. Ipak, portugalski gigant može se pohvaliti da su dva puta osvojili Ligu prvaka.

VELIKI SPORTAŠ: HAJDUKOV TRENER ODUŠEVIO IZJAVOM ZA DINAMO!

JAVIO SE IZBORNIK: Evo što Dalić kaže za sjajnog Petkovića!