Salah i suigrači jedva čekaju osvetu, Klopp ih jednom rečenicom spustio na zemlju

Real Madrid je ludim preokretom nakon produžetaka svladao Manchester City 3:1 i izborio završni ogled s Liverpoolom na Stade de Franceu 28. svibnja.

City nije uspio obraniti prednost koju je stekao pobjedom 4:3 u prvoj utakmici. Iako je u 73. minuti poveo i na Bernabeuu, mladi Brazilac Rodrygo golovima u 90. i 91. minuti šokirao je Guardiolinu momčad i odveo utakmicu u produžetke. Karim Benzema je iz jedanaesterca zabio pogodak za finale.

Bit će to repriza finala iz 2018., kad je Real slavio 3:1. To finale posebno pamti Mohamed Salah, koji je morao napustiti igru u 29. minuti kod rezultata 0:0 nakon brutalnog hrvačkog zahvata Sergija Ramosa. Salah je tada u suzama izašao iz igre i to nije zaboravio.

”Imamo s njima neke neraščišćene račune”, rekao je Salah nakon što je doznao da je Real u finalu, a odmah nakon prolaska Redsa protiv Villarreala u utorak kasno navečer je poručio: ”Želim Real. Ne City, nego Real. City je jako dobra momčad, s njima igramo nekoliko puta godišnje, ali ako mene pitate, želim Real.” Egipćanin je za BT Sport objasnio zašto to misli:

”Izgubili smo u finalu prije četiri godine i sad želim njih da ih pobijedimo.” U Liverpoolu žele osvetu i smatraju da bi sve bilo drugačije da je Ramos dobio crveni karton nakon ”napada” na Salaha, a i tvrde da u toj utakmici nisu imali sreće. Podsjetimo, nesretni golman Loris Karius je te večeri praktički poklonio pobjedu Kraljevima. Redsi su uvjereni da se sad nešto slično ne može dogoditi i da su spremni za osvetu.

Ipak, ima i onih u Liverpoolu koji smiruju tenzije i spuštaju loptu na zemlju. Jedan od njih je i sjajni njemački trener na klupi Liverpoola Jürgen Klopp. ”Jedna nova utakmica, novo finale. Već vidim da će utakmica biti sjajna. No moram reći da će biti potpuno drugačija od one koju smo igrali 2018.”, rekao je trener Liverpoola.