SELEKTIVNO TUMAČENJE POVIJEST DELIJA: Jugoslavija 1999, Republika Srpska 1995…

Aktualni srpski prvak Crvena Zvezda nije uspjela proći preko Glasgow Rangersa u četvrtfinale Europske lige. Srbi su slavili 2:1, ali s ukupnih 2:4 su eliminirani.

Zvezda je povela u desetoj minuti preko Mirka Ivanića, a s 1:0 se otišlo na odmor. Gosti iz Škotske su izjednačili u 56. minuti preko Ryan Kenta, a duboko u sudačkoj nadoknadi utješnu pobjedu Zvezdi donio je El Fardou Ben.

A zanimljivo je bilo i na tribinama u Beogradu. Cijeli sjever stadiona osvanuo je u bljeskovima mobitela, a vidjeli su se i brojni transparenti na kojima su godine i mjesta gdje se ratovalo za vrijeme 20. i 21. stoljeća. Između ostalih, Delije su istaknule Jugoslaviju (1999.), Republiku Srpsku (1995.), Sudan (1998), Filipine i Libiju, a sve su to popratili porukom: “Sve što želimo reći je dajte šansu miru”, piše Telegraf.

Zanimljivo, nisu spominjali ratovanja u Hrvatskoj, Sloveniji te Bosni i Hercegovini.

KRUŽI SNIMKA NA KOJOJ TORCIDAŠ ŠAMARA DVOJICU BOYSA: “SMEĆE, VADI RUKE IZ DŽEPOVA”