SENZACIJA NA OTOKU: Kultni klub s igračem manje srušio prvoplasirani City!

Leeds United je napravio veliki podvig u prvoj utakmici subotnjeg programa 31. kola Premiershipa. Na gostovanju kod Citya su uspjeli uzeti sva tri boda, slavili 1:2 pogotkom u sudačkoj nadoknadi iako su imali samo dva udarca u okvir Edersona.

Dakle, Leeds što je otpucao to je i pogodio dok su Ciitzensi uputili čak 29 udaraca prema Meslieru ali je samo jedna lopta završila iza leđa mladog francuskog vratara. Bielsina ekipa je povela 42. minuti pogotkom Dallasa, nedugo nakon toga je isključen kapetan Cooper zbog brutalnog starta na Gabriela Jesusa.

Drugo poluvrijeme je proteklo u dominaciji Citya, do poravnanja su stigli u 76. minuti preko Bernarda Silve ali do potpuno preokreta nisu uspjeli doći. Junak utakmice je postao branič Stuart Dallas, sjevernoirski nogometaš je istrčao kontru i pogodio kroz noge Edersona.

Momčad s Elland Roada je pobjedom skočila na deveto mjesto, City je i dalje prvi s 14 bodova više od Uniteda koji ima dvije utakmice manje.