SENZACIJA U ENGLESKOJ: Mislav Oršić i društvo srušili velikana!

Southampton je pobijedio Manchester City 2:0 u četvrtfinalu engleskog Liga kupa. Iako se Southampton nalazi na posljednjem mjestu Premier lige, u ovom natjecanju uspio je pobijediti favoriziranog protivnika. Francuski napadač Sekou Mara doveo je svoju momčad u vodstvo u 23. minuti.

Nakon niza pogrešaka obiju momčadi, lopta je došla na desnu stranu do Lyancoa, koji je ubacio u sredinu, a Francuz je iz prve pospremio u gol. Drugi pogodak postigao je Moussa Djenepo pet minuta kasnije. Malijac je primijetio kako je Cityjev golman Stefan Ortega izašao s gola te je krasno pogodio s 30-ak metara.

Hrvatski reprezentativac Mislav Oršić u 83. minuti ušao je u igru umjesto Adama Armstronga, upisavši prvi nastup za Southampton otkako je stigao iz zagrebačkog Dinama.

U istom terminu igrali su Nottingham Forest i Wolverhampton, a Nottingham je prošao nakon penala. Podsjetimo, Manchester United i Newcastle su ranije pobjedama nad Charltonom odnosno Leicester Cityjem izborili plasman u polufinale engleskog Liga kupa.