Senzacija u engleskom Liga kupu. Četveroligaš izbacio premierligaša

Jučer smo diljem Engleske vidjeli čak 22 utakmice famoznog Liga kupa, a u pitanju je 1/32 finala.

I kako to obično biva, znamo vidjeti i po nekoliko iznenađenja gdje niželigaši uspiju zaustaviti moćne prvoligaše ili drugoligaše. Za najveće iznenađenje sinoć pobrinuo se simpatični Crawley Town koji je na svom stadionu izbacio prvoligaša Fulhama 2:0 golovima Nicholsa i Balagizija. Da, isti onaj Fulham koji je u prvom kolu prvenstva remizirao protiv Liverpoola.

Penali su bili potrebni Leicesteru i Bournemouthu. Lisice su nakon 90 minuta kod Stockporta igrale 0:0, no domaćini su promašili čak tri penala te tako ispali. Bournemouth je kod Norwicha odigrao 2:2, a poraza se spasio golom Genesinija u 92. minuti, da bi potom tragičar Kanarinaca bio Cantwell, koji je promašio u drugoj seriji.

Everton je s minimalnih 1:0 pobijedio Fleetwood, dok su Wolvesi s 2:1 bili bolji od Prestona. Sigurne pobjede ostvarili su Aston Villa (4:1 Bolton), Southampton (3:0 Cambridge), Brentford (2:0 Colchester), Nottingham Forest (3:0 Grimsby) te Crystal Palace (2:0 Oxford).