SENZACIJA U KUPU: Drugoligaš izbacio prvoligaša!

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u četvrtinale Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši u Ždralovima Mladost s 2-0, dok je drugoligaš Rudeš u Zagrebu izbacio pulsku Istru s 2-1.

Hajduk je uspješno prošao gostovanje kod trećeligaša iz mjesta pokraj Bjelovara, a Splićani su nastupili u gotovo najjačem sastavu. Do vodstva je Hajduk stigao u 33. minuti kada je Livaja pronašao potpuno samog Jana Mlakara, a Slovencu nije bilo teško postići pogodak. Samo šest minuta kasnije Dario Melnjak je zabio za 2-0 preciznim udarcem s 20-tak metara.

U 58. minuti Awaziem je igrao rukom u svom šesnaestercu, no udarac Ivana Barabana iz penala brani Hajdukov vratar Karlo Sentić.

Rudeš je iznenadio Istru 1961, koja je tako postala prvi prvoligaš koji je ispao u ovogodišnjem izdanju Hrvatskoga kupa. Golove za Rudeš u prvom poluvremenu postigli su Tomislav Gudelj (11) i Crnogorac Aleksa Latković (20), da bi Frano Mlinar smanjio u 78. minuti za Puljane.

Ranije je četvrtfinale već osigurao Slaven Belupo sa 6-0 pobjedom nad Nedelišćem.

U ostalim dvobojima osmine finala u srijedu igraju BSK Bijelo Brdo – Rijeka (13 sati), Bjelovar – Lokomotiva (14 sati), Varaždin – Osijek (15.30 sati), Šibenik – Gorica (18 sati) , dok se utakmica RNK Split – Dinamo igra 14. veljače 2023.