SENZACIJA U MAKSIMIRU: Šibenik prvi put u povijesti srušio Dinamo!

Aktualni hrvatski prvak Dinamo Zagreb danas je itekako razočarao svoje navijače. Naime, na Maksimiru je puni plijen uzeo Šibenik!

Gosti su poveli u 13. minuti preko sjajnog Sahitija. Dobio je loptu na oko 25 metara od gola, povukao do ruba šesnaesterca i lijepo pogodio lijevi donji kut Livakovićeva gola. No, Dinamo se vratio već u 22. minuti. Nakon ubačaja Stojanovića s desne strane loptu je odložio Gavranović, a onda ju je u mrežu s male udaljenosti pospremio Atiemwen.

I onda ludnica u 67. minuti. Sahiti i Jurić su povukli kontranapad 2 na 2 s Dinamovim stoperima, a onda je posuđeni igrač Hajduka i strijelac prvog gola lijepo proigrao Jurića koji je matirao Livakovića. Nakon toga Modri su krenuli u pravu opsadu gostujućeg kola pa su tako ušli Ademi i Petković ali rezultat je ostao 2:1 za goste.

Šibenčani su ovom pobjedom učvrstili sedmo mjesto na tablici i tako izbjegli neugodnu zonu gdje se nekoliko klubova grčevito bori za ostanak. Dinamo? Izabranici Zorana Mamića uvelike su zakomplicirali situaciju na tablici jer sada imaju isti broj bodova kao Osijek! Bjelica i društvo danas su ranije svladali Istru 1:0.

Nešto će se pitati i Rijeka koja ima svega 26 bodova, ali isto tako čak četiri utakmice manje. Oni će sutra igrati jako važnu utakmicu protiv Gorice.