SENZACIJA U NJEMAČKOJ: Ugledni prvoligaš u Kupu ispao od trećeligaša!

Njemački velikan Bayer Leverkusen, koji će ove sezone igrati Ligi prvaka, senzacionalno je ispao u prvom kolu Njemačkog kupa od trećeligaša Elversberga (3-4).

Elvesberg je kao domaćin tri puta vodio u prvom poluvremenu, a golom Conrada u 74. minuti došao je do velike senzacije. Elversberg će tek ove sezone igrati treću ligu, dok Bayer nije uspio proći prvi krug natjecanja po prvi put u 11 godina i morat će podići svoju igru sljedeći tjedan kada se suoče s Borussijom Dortmund na otvaranju Bundeslige.

Dortmund je u petak rezervirao ulaznicu za drugo kolo Njemačkog kupa s dominantnih 3-0 protiv trećeligaša 1860 Münchena, a ispao je i Koeln na jedanasterce kod drugoligaša Regensburga.

Hrvatski branič Jakov Medić je s dva pogotka pomogao svom St Pauliju da prođe niželigaša Straelena (4-3). Bivši član Hr. dragovoljca, Zagreba i Istre zabio je za konačnih 4-3 u sudačkoj nadoknadi.