SERIE A: Milan kiksao kod Salernitane, pogodak Rebića

Nogometaši Milana načinili su veliki kiks u borbi za naslov prvaka nakon što su u susretu 26. kola Serie A odigrali tek 2-2 na gostovanju kod “fenjeraša” Salernitane.

Milan je poveo već u petoj minuti golom Juniora Messiasa i činilo se kako će “Rossoneri” lagano do bodova. No Salernitana je okrenula rezultat preko Federica Bonazzolija (29) i Milana Đurića (72). Hrvatski napadač Ante Rebić vratio je goste u život izjednačivši u 77. minuti na 2-2 sjajnim udarcem s više od 20 metara.

Rebić je svoj drugi gol ove sezone zabio 15 minuta nakon što je ušao u igru. Gosti su u preostalom vremenu jurnuli i po treći gol, međutim Salernitana se uspjela obraniti.

U ranije odigranom susretu Verona, koju vodi Igor Tudor odigrala je 2-2 na gostovanju kod Rome premda je vodila 2-0 nakon 20 minuta igre.

Milan vodi sa 56 bodova, Inter na drugom mjestu ima 54 boda, ali i dva susreta manje, a treći je Napoli sa 53 boda i susretom manje. Salernitana je na začelju sa 14 bodova, sedam manje od zone spasa.