SHOW NA ANFIELDU: Sjajni Shaqiri odveo Liverpool do pobjede u najvećem engleskom derbiju!

U velikom derbiju kola ali i Premiershipa, sastali su se najtrofejniji engleski klubovi. Moćni Liverpool je na Anfieldu ugostio posrnuli Manchester United. Kloppovi momci se sa Cityem bore na prvo mjesto Premiershipa, dok Crveni vragovi jedva uspjevaju držati korak sa klubovima koji su u zoni Europske lige.

Sjajno je krenulo za Redse, poveli su već u 24. minuti nakon fantastične momčadske akcije. Robertson je izveo aut, Firmino je proslijedio loptu do Fabinha a brazilski veznjak je snajperski točnim dodavanjem prošao Sadia Manea.

Senegalski ofenzivac je odlično prsima primio loptu i zavukao je ispod De Gee za erupciju na tribinama Anfielda.

United je do poravnjanja rezultata došao nešto kasnije, nakon velike pogreške golmana Alissona, Jesse Lingard je bio spretniji i u padu ugurao loptu u mrežu za 1:1 na poluvremenu.

U drugom dijelu slična priča, domaći su napadali i imali više loptu u nogama, United je pokušavao iznenaditi na kontre. Roberto Firmino se sjajno snašao u gužvi u kaznenom prostoru Uniteda, ali njegov prizemni udarac je sjajno obranio David de Gea.

Međutim, španjolski čuvar mreže nije mogao ništa napraviti u 73. minuti, nakon odbijanca je na loptu naletio Xerdan Shaqiri i uz pomoć Ashleya Younga pospremio loptu od prečke u mrežu.

Švicarski reprezentativac se nakon ulaska u igru prometnuo u igrača utakmice, par minuta kasnije postavio je konačnih 3:1. Recimo da je Dejan Lovren sudjelovao u velikom slavlju svih 90 minuta, igrao je u stoperskom paru sa Virgilom van Dijkom.