SJAJNA PREMIJERNA SEZONA: Hrvat zabio odlučujući pogodak za osvajanje MLS-a!

Hrvatski stoper Dario Župarić imao je sezonu iz snova u američkom MLS-u. Njegov Portland Timbers svladao je Orlando u finalu play-offa američkog prvenstva rezultatom 2:1, gol odluke postigao je upravo bivši igrač Rijeke.

Finalni dvoboj su bolje otvorili Timbersi te poveli golom Mabiala u 27. Minuti, Orlando je izjednačio u 39. minuti golom Pereyre, da bi naslov prvaka osigurao Župarić pogotkom u 66. minuti susreta. Loptu je iz kornera ubacio Valeri, a u kaznenom prostoru primio ju je Eryk Williamson. Ovaj je pokušao pucati po golu, ali je lopta završila u bloku i odbila se pred Župarića koji je onda mirno poentirao za trofej.

Nastupajući za Rijeku je osvojio Prvu ligu te dva hrvatska Kupa, sada se u prvoj sezoni “preko bare” okitio naslovom američkog prvaka. Portland je ovog siječnja za njegov transfer Rijeki isplatio 800 tisuća eura odštete uz dodatne bonuse.

Timbersima je ovo drugi naslov u MLS-u, zadnjeg su osvojili prije pet godina.

OVO JE POGODAK SEZONE: EVO ŠTO MANDŽUKIĆ MISLI O SARRIJEVOM OTKAZU!