Skandal u 2.HNL: lopta prošla kroz mrežu, sudac nije priznao gol!

Dugopolje i Sesvete u Dugopolju odigrali 2:2, a u 75. minuti Aralica je pogodio donji kut s bijele točke, ali lopta je kroz šuplju mrežu izašla van!

Naime, u 75. minuti Dugopolje je vodilo s 2:1, a gosti su dobili penal nakon što je Ivan Žižić rukom blokirao indirektni udarac za Sesvete te zbog toga zaradio i izravan crveni karton.

Izvođenja se prihvatio Ante Aralica i lijepo plasirao loptu u lijevu stranu mreže, baš na mjesto gdje je bila – šuplja! Ali, glavni sudac Tino Krečak iz Velike Gorice samo je odmahnuo rukom!?

Uzalud su Sesvećanima bili silni protesti kao i činjenica što je utakmica bila u izravnom televizijskom prijenosu Hrvatske nogometne televizije, pokrivena s nekoliko kamera.

Pravda je u samoj završnici ipak došla na vidjelo jer su Sesvete u petoj minuti sudačke nadoknade došle do vrijednog boda golom Petra Bosančića, bivšeg igrača Dugopolja. Imali su gosti priliku i za potpuni preokret, ali Aralica je pogodio spojnicu.

Ovim remijem Sesvete i Dugopolje ostale su na drugom odnosno trećem mjestu Druge HNL s 19 bodova, dva manje od vodećeg Rudeša koji ima utakmicu manje. Gorica je na 18, a Zagreb na 17 bodova, također s utakmicom manje.

Izvor: Goal.hr