SLUŽBENO: Ante Erceg dobio faraonsku kaznu od HNS-a!

Nogometaš Istre, Ante Erceg, napravio je pravi show prošli petak na HNL utakmici Istra – Rijeka kada je pred kraj dvoboja dobio crveni karton.

Podsjćamo, Erceg je dobio drugi žuti karton u 90. minuti utakmice između Istre i Rijeke (0:2) u 24. kolu SuperSport HNL-a. Kada je glavni sudac utakmice Jakov Titlić pokazao Ercegu drugu opomenu, odnosno crveni karton, napadač pulske momčadi uzeo mu je bilježnicu u koju piše kartone te je rasparao pred njim. Najbolji igrač Istre, koji je ove sezone zabio devet golova, potom je bacio dres. Na društvenim mrežama se ispričao zbog ovog postupka, no to mu nije puno pomoglo.

Disciplinski sudac SuperSport Hrvatske nogometne lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama iz utakmica 24. kola, a priopćenje SuperSport HNL-ove komisije donosimo u cijelosti:

“Ante Erceg (Istra 1961) kažnjen je sa 6.000 eura i zabranom igranja na devet prvenstvenih ili kup utakmica zbog:

1. Isključenja uslijed dviju javnih opomena tijekom utakmice Istra 1961 – Rijeka. Prvu opomenu dobio je u 43. minuti zbog opetovanog kršenja PNI (pravila nogometne igre) te drugu u 90. minuti zbog preoštrog starta. Time je počinio prekršaj iz članka 50. DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje: kazna zabrane igranja na jednoj (1) prvenstvenoj ili kup utakmici i novčana kazna u iznosu od 400 eura

2. Nakon što mu je dodijeljen crveni karton, igrač je istrgnuo sucu iz ruke papirić, poderao ga i bacio na teren, čime je počinio prekršaj iz članka 51. DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje kazna zabrane igranja na pet (5) prvenstvenih ili kup utakmica i novčana kazna u iznosu od 4.000,00 eura

3. Psovanja suca riječima “J…m vam majku sto puta lopovsku”, nakon čega je skinuo dres i bacio ga na pod te nastavio psovati suca prilikom izlaska s terena, nakon utakmice prišao sucu i psovao istog riječima “J…m vam majku lopovsku” te raznim drugim pogrdnim riječima, čime je počinio prekršaj iz članak 53. st.1. toč. b) DP HNS-a, zbog čega mu se utvrđuje kazna zabrane igranja na četiri (5) prvenstvene ili kup utakmice i novčana kazna u iznosu od 3.500,00 eura

Temeljem odredbe članka 39. st. 1. DP HNS-a izriče mu se jedinstvena kazna zabrane igranja na 9 (devet) prvenstvenih ili kup utakmica i novčana kazna u iznosu od 6.000 eura. Kazna počinje teći 4. ožujka 2023. godine.

Frano Mlinar (Istra 1961) kažnjen je sa 670 eura i dvjema utakmicama neigranja zbog grubog starta (čl. 55. DP HNS-a) tijekom utakmice Istra 1961 – Rijeka.

Matthew R. M. Steenvoorden (Gorica) kažnjen je sa 670 eura i dvjema utakmicama neigranja zbog grubog starta (čl. 55. DP HNS-a) tijekom utakmice Slaven Belupo – Gorica.