SLUŽBENO: Dinamo Zagreb doznao suca za Genk! Već mu je sudio ove sezone…

Aktualni hrvatski prvak Dinamo Zagreb nakon remija protiv Osijeka u četvrtak ima važan europski susret. Naime, izabranici Damira Krznara će u petom kolu Europske lige ugostiti belgijski Genk.

A danas je UEFA objavila tko će biti glavni sudac. Ta čast pripala je 33-godišnjem švedskom sucu koji se zove Glenn Nyberg. Dotični se suđenjem počeo baviti 2008. godine, pet godina kasnije debitirao je u švedskom prvenstvu, a međunarodni sudac FIFA-e je od 2016. Ove sezone je već sudio Dinamu i to protiv Omonije u uzvratnom susretu 2. pretkola Lige prvaka.

Dinamovi nogometaši su u Nikoziji pobijedili 1:0 te su potvrdili 2:0 pobjedu iz prve utakmice i prošli u 3. pretkolo Lige prvaka, gdje ih je čekala varšavska Legija.

Sudio je i mladoj momčadi Dinama u četvrtfinalu juniorske Lige prvaka u Nyonu u kolovozu 2020. protiv Benfice. Dinamo je poveo u 16. minuti kada je zabio Karrica, ali je Benfica uspjela okrenuti utakmicu. U 37. minuti izjednačio je Henrique Araujo, da bi Goncalo Ramos s dva gola (53, 59) odveo svoju momčad u polufinale.

Nyberg je u završnici susreta isključio dva igrača Dinama. Prvo je u 90. minuti isključen vratar Renato Josipović nakon udaranja Benficinog igrača, a u trećoj minuti nadoknade i Niko Janković.

Trenutno stanje u skupini H Europske lige je sljedeće: West Ham je vodeći sa 10 bodova dok je Dinamo drugoplasiran sa šest bodova. Genk je na trećem mjestu sa četiri boda dok Rapid Beč ima šest.

SKANDAL U KVALIFIKACIJAMA: FIFA ĆE MOŽDA PONIŠTITI OVU UTAKMICU!?