SLUŽBENO: Dinamo Zagreb više nije najgora momčad u povijesti Lige prvaka!

Sjećate li se famozne Lige prvaka u sezoni 2011/12. kada se zagrebački Dinamo vratio u elitu nakon dugih 12 godina?

Modri su na putu do grupa redom izbacivali Neftchi Baku, HJK Helsinki i nakon prave drame švedski Malmo. Čak je malo nedostajalo da se izabranici Krunoslava Jurčića nađu u trećoj jakosnoj skupini. Ples kuglica bio je nemilosrdan.

Dinamo je praktički dobio po najjačeg protivnika iz svake jakosne skupine pa su tako skupinu D činili Real Madrid, Lyon i Ajax. Dinamo je najbolju utakmicu odigrao upravo u prvom kolu na svom stadionu protiv Real Madrida koji se izvukao pogotkom Di Marije u 53. minuti. Potom je pao poraz u Lyonu 2:0, a zatim je Ajax u dvije utakmice utrpao čak šest pogodaka u mrežu Dinama. ‘Šesticom’ je Zagrepčane počastio i Real Madrid u petom kolu, a čak sedam golova Dinamo je primio u šestom kolu na svom stadionu gdje su izgubili od Lyona 1:7.

Tada je nad Dinamo stigla etiketa najgoreg kluba u povijesti Lige prvaka. Naime, Dinamo je u šest utakmica imao svih šest poraza uz katastrofalnu gol razliku 3:22. Golove za Dinamo tada su postizali Ivan Tomečak, Fatos Beqiraj i Mateo Kovačić. Nakon dugih 11 godina možemo reći – Dinamo više nije najgori!

Naime, ovaj neslavni rekord danas je srušio škotski velikan Glasgow Rangers. I za njih se također može reći kako su dobili strašnu skupinu s obzirom da su smješteni zajedno sa Napolijem, Liverpoolom i Ajaxom. U šest utakmica upisali su sve poraze uz gol razliku 2:22. Hrvatski prvak mora se zahvaliti mladom 19-godišnjem Franciscu Conceicau koji je u 89. minuti zabio za 3:1 Ajaxa.

Inače, Dinamu se pridružila Viktorija Plzen iz Češke. Oni su također imali svih šest poraza u paklenoj skupini gdje su još Bayern Munchen, Inter Milano i Barcelona. Gol razlika je na kraju 5:24.

Eto ga, sada više ne može zezati prijatelje koji su fanovi Dinama kako su najgori u Ligi prvaka. Neki čak i ne mogu dogurati do skupina, a bila su im puna usta ovog negativnog rekorda…