SLUŽBENO: Hajduk se oprostio od još dvojice igrača!

Hajduk Split danas je potvrdio kako Josip Brekalo i Laszlo Kleinheisler više nisu stanovnici Poljuda. Naime, obojici je istekla posudba te su se vratili u Fiorentinu odnosno Panathinaikos.

Brekalo je bio zvijezda prošlog prijelaznog roka za Hajduk koji ga je doveo nakon što mu je preko noći propala posudba u Dinamo. Nadao se da će igrama u Hajduku izboriti mjesto na Euru, a Hajduk se nadao da će mu Brekalo biti prevaga u borbi za naslov prvaka. Brekalo je imao nekoliko dobrih partija, ali poziv za Euro nije stigao.

Kleinheisler je pak uspio izboriti svoje mjesto na Euru u reprezentaciji Mađarske te je nastupio u utakmicama protiv Njemačke i Švicarske, a Mađari su ispali s Eura kao trećeplasirana reprezentacija u skupini. Bivši igrač Osijeka se nije uspio do kraja nametnuti u Hajduku. Od 14 službenih nastupa, čak devet puta je ulazio s klupe te skupio ukupno 631 minutu na terenu.

Hajduk se od igrača oprostio ovim riječima: “Brekalo je za Bijele debitirao 3. veljače na gostovanju u Osijeku te je od tada odigrao ukupno 16 utakmica za Hajduk. Pri tom je postigao dva pogotka i upisao osam asistencija za svoje suigrače. Prvi pogodak za Hajduk postigao je u 4:0 pobjedi protiv Slaven Belupa, a zadnji nastup bio mu je u 5:2 pobjedi protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj kada je prekrasnim pogotkom povisio na 4:0 u Zagrebu.

Kleinheisler je debitirao 28. siječnja na Poljudu u utakmici s Rijekom te je od tada nastupio u 14 službenih utakmica za Hajduk. Postigao je jedan pogodak u Kup utakmici u 5:0 pobjedi protiv Varaždina, a svom učinku dodao je jednu asistenciju. Obojici se zahvaljujemo na profesionalnosti i doprinosu te im želimo puno sreće u životu te uspjeh u nastavku njihovih karijera.”