ŠOK U NJEMAČKOJ: Bayern vodio 2:0 pa ipak izgubio utakmicu!

Nevjerojatne scene dolaze iz njemačke Bundeslige gdje su 15. kolo otvorili Borussia M’Gladbach i aktualni prvak, Bayern Munchen.

Ne može se reći kako je Bavarce čekao lagani posao jer je ova Borussia prošle sezone završila na odličnoj četvrtoj poziciji, a i ove sezone guraju jako dobro. Plus, posve su zasluženo osigurali nokaut fazu Lige prvaka. A isto tako prošle sezone su svladali Bayern 2:1 kod kuće ali njemački gigant se sigurno ne sjeća kad je zadnji put ovako izgubio.

Naime, Bayern je poveo u 20. minuti preko Roberta Lewandowskog koji je uspješno realizirao udarac s bijele točke. Samo šest minuta poslije rezultat povisuje Kimmich i mnogi su pomislili kako će ovo biti nova tri boda za Flicka i društvo. No, itekako su se zeznuli

Domaćin je na krilima veznjaka Jonasa Hofmanna zabio u 36. i 45. minuti. Takav povratak očito je šokirao igrače Bayerna pa je Borussia M’Gladbach zabila treći gol u 49. minuti. Pogodak je postigao Florian Neuhaus na asistenciju Jonasa Hofmanna koji je zaslužbeno ponio epitet igrača utakmice.

RB Leipzig sutra dočekuje Borussiju Dortmund, a eventualnom pobjedom preskočili bi bavarskog giganta. A ova Borussija iz Monchengladbacha učvrstila je sedmu poziciju na tablici te joj samo jedan bod nedostaje do pozicije koja vodi u Ligu prvaka.