ŠOK ZA FURIJU: Evo kakvu ponudu je dobio španjolski izbornik!

63-godišnji strateg, Luis de la Fuente, bio je pravi pogodak španjolskog nogometnog saveza kad su ga krajem 2022. godine postavili na mjesto glavnog izbornika. Praktički njegovim dolaskom ‘Furija’ se vratila na sam vrh svjetskog nogometa osvojivši Ligu Nacija pa Europsko prvenstvo.

De la Fuente je prethodno radio kao izbornik Španjolske U-19 i kasnije U-21 reprezentacije te je s obje osvojio Europsko prvenstvo, a sada je sa seniorima osvojio svoje drugo natjecanje nakon što je prošlog ljeta bio pobjednik Lige nacija pobijedivši Hrvatsku u finalu nakon izvođenja jedanaesteraca. Španjolski As je uoči finala objavio da tvorac nove Španjolske ima plaću od 600.000 eura godišnje čime je jedan od najslabije plaćenih izbornika na Euru te da će mu savez ponuditi novi ugovor kojim bi utrostručili njegova primanja.

No nakon finala Eura se pojavila gotovo nevjerojatna priča. Naime, ugledni list Washington Post je nakon finala objavio članak s naslovom “Luis de la Fuente zainteresiran je za posao u reprezentaciji SAD-a”. Teško je povjerovati da bi se to zaista moglo i dogoditi, ali prenosimo napisano:

“Predstavnici De la Fuentea kontaktirali su Nogometni savez SAD-a da bi preispitali situaciju nakon što je izbornik Gregg Berhalter otpušten prošlog tjedna. Massoud Roushandel potvrdio je našem listu da su on i Vicente Montes u petak obavijestili sportskog direktora Federacije Matta Crockera o De la Fuenteovom interesu za posao. Roushandel je predsjednik Global Elite Sports Grupe, američko-španjolske tvrtke za upravljanje, a blisko surađuje s Montesom, istaknutim španjolskim agentom.”