ŠPANJOLSKA ČETVRTI PUT ILI ENGLESKA PRVI PUT? Evo kada se igra finale Europskog prvenstva!

U drugom finalu Engleska je svladala Nizozemsku 2:1 pa će tako drugi Euro zaredom igrati finale, ovog puta protivnik će im biti Španjolska.

Nije sve idealno krenulo po Engleze večeras. Naime, Nizozemci su poveli u 7. minuti golom Xavija Simonsa, no u 18. minuti je Harry Kane izjednačio golom iz jedanaesterca. Pogodak odluke zabio je Ollie Watkins u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Engleska će u finalu, 14. srpnja u Berlinu igrati protiv Španjolske koja je u utorak u Münchenu pobijedila Francusku s 2:1.

Španjolska je dosad tri puta bila prvak Europe (1964., 2008. i 2012.), a Englezi nikad još nisu bili na vrhu Starog kontinenta.