ŠPANJOLSKA I ŠVEDSKA: Utakmica bez golova, ali uz nekoliko nevjerojatnih rekorda!

Španjolska i Švedska sinoć su odigrale 0:0, ali ova će utakmica ući u povijest Eura zbog nekoliko nevjerojatnih statistčkih podataka!

Jalov posjed

U susretu 1. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacije Španjolske i Švedske su u Sevilli odigrale bez pogodaka. “Furija” je itekako dominirala no bila je to jalova dominacija koja nije donijela željena tri boda.

Švedska se uglavnom koncentrirala na obranu, a svoje je prilike tražila iz kontri. Ono po čemu će ova utakmica ostati zapamćena je španjolskih nestvarnih 953 dodavanja! Od kako se  od 1980. godine broje dodavanja na europskim prvenstvima – to je apsolutni rekord!

Osim toga, Španjolci su u prvom poluvremenu imali 303 uspješna dodavanja u protivničkoj polovici te ukupni posjed lopte od 85.1%. I jedno i drugo je također rekord u povijesti Europskih prvenstava!

S druge strane, i Šveđani su ušli u povijest. U prvom poluvremenu  izveli su ih tek 38 uspješnih dodavanja na protivničkoj polovici, što je najmanje u povijesti Eura.