ŠPANJOLSKA LA LIGA: Remi u Sevilli, Rayo slavio kod Espanyola

Drugo kolo španjolskog nogometnog prvenstva otvoreno je u petak gostujućom pobjedom Rayo Vallecana sa 2-0 kod Espanyola, a Sevilla i Valladolid su odigrali 1-1 na Ramon Sanchez Pizjuanu.

Valladolid je poveo u 80. minuti, kad se Anuar sjurio kroz vezni red Seville, zakoračio u kazneni prostor i sa 15 metara pogodio donji desni kut domaćeg gola. Gosti su vodili samo šest minuta, a Sevilla je do izjednačujućeg pogotka stigla uz obilnu pomoć gostujućeg vratara Asenja i pričuvnog stopera Joaquina Fernandeza. Spomenuti igrači Valladolida nisu se mogli dogovoriti koji će krenuti na loptu u srcu kaznenog prostora pa je ona prošla između njih dvojice, došla do Rekika koji ju je poslao u nebranjenu mrežu.

Minutu nakon izjednačujućeg pogotka zakuhalo se ispred klupe gostiju, gdje je Ocampos “počistio” suparničkog igrača i zaradio žuti karton, ali su prema njemu poletjeli svi igrači s klupe gostiju. U Ocamposovu obranu su stigli igrači Seville. Na sreću, incident se nije pretvorio u opću tučnjavu, a sudac Pulido je pokazao crvene kartone po jednom igraču s klupe sa svake strane; kod domaćina ga je zaradio Acuna, a kod gostiju El Yamiq.

Ivan Rakitić je ponovno ušao pred kraj utakmice u 78. minuti i nije najbolje reagirao kod vodećeg pogotka gostiju.

Prvu pobjedu u Rayo Vallecanu u novoj sezoni donijeli su Palazon (40) i Ciss (59). U prva dva kola klub iz Madrida je osvojio četiri boda u Barceloni, jer je u prvom kolu odigrao 0-0 na Camp Nou.

Na ljestvici je privremeno vodeći Rayo Vallecano sa četiri boda, ispred skupine od sedam klubova koji imaju po tri boda. Sevila, Espanyol i Valladolid su poredani od 12. do 14. mjesta sa po jednim bodom.

U subotu će biti odigrane tri utakmice: Osasuna – Cadiz (17.30 sati), Mallorca – Betis (19.30) i Celta Vigo – Real Madrid (22.00).