ŠPANJOLSKA PRIMERA: Barceloni pobjeda uz dva gola Lewandowskog

Nogometaši Barcelone postigli su prvu pobjedu u novoj sezoni, a Robert Lewandowski je postigao svoja prva dva pogotka za Katalonce u slavlju 3-1 na gostovanju kod Real Sociedada.

Poljski napadač je prvi od dva pogotka postigao u prvoj minuti na asistenciju Baldea. Barcelona je vodstvo držala samo pet minuta. Švedski napadač Alexander Isak primio je loptu u kaznenom prostoru, izašao pred Ter Stegena i hladnokrvno prebacio gostujućeg vratara, uz malu pomoć Erica Garcije koji je pokušao blokirati udarac.

Prijetili su domaći drugim pogotkom u nekoliko navrata, ali briljirao je Marc-Andre ter Stegen. No, kad su domaći i postigli pogodak u 53. minuti, na intervenciju VAR-a je poništen.

I onda je uslijedila 15-minutna eksplozija Barcelone, s Fatijem i Lewandowskim u glavnim ulogama. Fati je prvo u 66. minuti bio dodavač prema Ousmaneu Dembeleu koji je lijevom nogom s lijeve strane kaznenog prostora pogodio suprotan kut za 2-1. Samo dvije minute poslije sjajnu akciju gostiju svojim je drugim pogotkom završio Lewandowski, a zadnji je dodavač bio opet Ansu Fati. U 79. minuti su zamijenili uloge. Lewandowski je sjajno petom proigrao Fatija koji se upisao u strijelce za konačnih 4-1.

TALIJANI IZNIJELI DETALJE PREVARE: VARALA LEGENDARNOG NOGOMETAŠA S TRENEROM I UNIŠTILA BRAK